Tilda Publishing
 
"Citius! Altius! Fortius! Мистецтво і спорт"

Виставка "Citius! Altius! Fortius! Мистецтво і спорт" звертається до спорту, як до одного з ключових сюжетів в українському мистецтві радянського періоду. Досліджуючи тему спорту, до якої широко зверталися як соцреалісти, так і нонконформісти, проєкт ставить питання про те, чим було мистецтво в радянський час, і зокрема мистецтво спорту.

"Мистецтво, створене на офіційне замовлення, втілювало у формі радянські гасла. Такі теми, як «Праця та індустрія», «Сільське господарство», «Спорт» та «Дозвілля» були основними для соцреалізму. Однак, аби залишатися в художньому процесі в радянський час, ідеологічно не заангажовані митці також були змушені брати участь в естетичній пропаганді. Звертаючись до теми спорту, нонконформісти уникали таких одіозних ідеологічних сюжетів, як портретування вождів, зображення радянських символів та міфів, але мали можливість розвивати власну художню практику й нові художні форми без прямого конфлікту з офіційним напрямком" — розповідає куратор виставки Євген Березницький.

Виставка "Citius! Altius! Fortius! Мистецтво і спорт" представить добірку художніх творів періоду 1960—1980-х років з колекції Фундації Березницьких.

Куратор — Євген Березницький.